, , , , , . .

 

 

!

 

:

:

 

 

 

?

StudentHelp, , MS Word. , , antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru. StudentHelp , Word .


:


:

: . : 05.12.2012. : 2012. : 15. antiplagiat.ru: < 30%

():


.
1.
,
..:
|⠠ ||⠠ ||
|ࠠ |250 |렠 |180 |
| |30 | |100 |
|ࠠ |5 |񠠠 |20 |
| | |蠠 | |
|򠠠 |15 | | |
|񠠠 |300 |񠠠 |300 |


( ѻ) 60%
. ѻ .
.

, (180 ..*60%)/100%=108 ..
108 . .

࠹2.
, . .:
|⠠ ||⠠ ||
|ࠠ |50 | |100 |
| |10 | |50 |
| |22 | | |
|ࠠ |2 | | |
|򠠠 |36 | | |
| |30 | | |
|񠠠 |150 |񠠠 |150 |


.
.
70%


࠹3.
2000 10
.
, . .:
|⠠ |ࠠ |⠠ | |
| |1000 |렠 |2000 |
|ࠠ |2000 |䠠 |1000 |
|  |2000 | |1000 |
|蠠 |1000 | |1000 |
| | | ࠠ | |
| |1000 | |2000 |
|򠠠 |1000 | ࠠ |1000 |
|젠 |1000 | |2000 |
| |1000 | | |
|񠠠 |10000 |񠠠 |10000 |


, ,
, 2000 1000 ,
25%,
.
.
1. ,
.
2.
. ( . 57-65)
3.
.
7 149 05.08.96
=+
+ ++
+ - -
=2000+2000+1000+1000+1000+1000-2000-1000-2000=3000 . .
3000 . ./2000= 1500 . 1

4

9100
10000 .
5 . (10% )
.
2 .
.
1. ,,
, .
.
.
10000-9100=900 .
900/5 =180 .
58/2 76 180 .
2 Ġ58/2 9100+180+180=9460 .


࠹5

  ( )
1 . .

30% .  
,
700 . , 650 . .
堫뻠 Π .
.
뻠Π 650 .,
.. , ,
. 뻠
700 .. ..,
, .34 .
.


6

10
900 , 1000 .
?
.
 
,
. , . .212 ʠ.


7

Π
. , ,
,. .:
|⠠ ||⠠ ||
||2000 |렠 |1000 |
| | | ( )|1000 |
| | | 蠠 |1000 |
| | |蠠 | |
| | | ࠠ |1000 |
|蠠 |3000 |젠 |1000 |
|񠠠 |5000 |񠠠 |5000 |


  ԠΠ廠 ,
,
1000 .
.
1. ,
.
2. Π ,
, ,
.
3. Π 1 000 000 , 1000
. 1000 .
4. Π

,
, ,
.


8

Π
700
1000 . 11%.
Π 7
?
.
 
Π .
. Π
700 , 7
Π 700 .


9

Π, ..:
|⠠ ||⠠ |ࠠ |
|ࠠ |500 |렠 |800 |
| |100 | 䠠 |80 |
| |300 |蠠 |170 |
|蠠 |50 | | |
|񠠠 |1050 |񠠠 |1050 |



?
.
,
,
. ,
80 .. .35 III
.35


10

36 %
.
?
.
(..
. 41)
1+= (1+/m)m
ʠ ,
.
ʠ-
m-
= (m(1+-1)*m
ʠ=(12(1+0,36-1)*12=0,0576*100=5,76%
, 5,76%


11

100 000 4
2 12 500 .
,
, ,
? .
.
1.
100 000-12 500=87 500
.

Pn=P*(1+K/m)nm

Pn
P
ʠ
n-
m-
=(nm(Pn/P-1)*m
=(2*2(87500/12500-1)*2=1,25 125%
, 125 %
=(nm(N/P-1)*m
=(2*2(100000/12500-1)*2=1,36


12

,.
, 5 . 1 2000 .
700 ..

?
.
,
,
149 ʠԠ
.



13/1

Π ..:
|⠠ | |⠠ |ࠠ |
|ࠠ |500 | |800 |
| |100 |䠠 |100 |
| |300 | |100 |
|򠠠 |100 | | |
|񠠠 |1000 |񠠠 |1000 |


Π
,
10%
?
.
:
**,
,
Π . (.102
)


࠹13/2


, 100 000 ,
240 , 40% .
.
1.
,
N/(1+F(t/365))=N(1-(d*t/360))
d :
d=360(1-1/(1+kt/365)) k
40% , t-240
2. D
D=N*(dt/360)
3. P=N-D

d=(360*(1-(1/1+0.4*240/365)))/240=0,32
D= (100 000*0,32*240)/360=21 333 .
P=N/(1+kt/360)
P=100000/(1+0,4*240/360)=78740 .
78 740
.


࠹14

30 .
1000 , 26
, 4 .
1000 .

3 . .
?
.
, 25000
,
3 000 000 / 25 000=120 .
, 120 .


15

Π 50 .
,
, 25%,
20%
.
.

Dn=P*(1+k),
Dn-
P-
k-
ʠ=25%/20%=1,25
Dn=P*k=50000*1.25=62500


࠹16

Π 1 1993 . 2
. 8,5%. 1000 ,
974 .
,
,
(),
2 ?
.

K=(C+(N-P))/P

K=((2+(N-P))/2P)*100%,
K
N-
P-
2-
=((2*85+(1000-974))/2*974)*100%=10,06 %


࠹17

-
. 10 000 .
10 . 10%
.7
9670. .
.
3 , ,
..................



90% antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru




* . , .