На бирже курсовых и дипломных проектов можно найти образцы готовых работ или получить помощь в написании уникальных курсовых работ, дипломов, лабораторных работ, контрольных работ, диссертаций, рефератов. Так же вы мажете самостоятельно повысить уникальность своей работы для прохождения проверки на плагиат всего за несколько минут.

ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ 

 

Здравствуйте гость!

 

Логин:

Пароль:

 

Запомнить

 

 

Забыли пароль? Регистрация

Повышение уникальности

Предлагаем нашим посетителям воспользоваться бесплатным программным обеспечением «StudentHelp», которое позволит вам всего за несколько минут, выполнить повышение уникальности любого файла в формате MS Word. После такого повышения уникальности, ваша работа легко пройдете проверку в системах антиплагиат вуз, antiplagiat.ru, etxt.ru или advego.ru. Программа «StudentHelp» работает по уникальной технологии и при повышении уникальности не вставляет в текст скрытых символов, и даже если препод скопирует текст в блокнот – не увидит ни каких отличий от текста в Word файле.

Результат поиска


Наименование:


Курсовик Розроблення виробничої програми у натуральному та квартальному вираз. Розрахунок трудомсткост виробничої програми та нормованої заробтної плати. Розрахунок собвартост продукцї. Визначення планових фнансових результатв дяльност пдприємства.

Информация:

Тип работы: Курсовик. Предмет: Менеджмент. Добавлен: 19.03.2011. Сдан: 2011. Уникальность по antiplagiat.ru: --.

Описание (план):



22
Размещено на webkursovik.ru/
1 Розроблення виробничої програми у натуральному виразі
Розроблення виробничої програми у натуральному виразі здійснюється згідно з табл. 1.1.

Таблиця 1.1 - План продажу продукції та виробнича програма (в натуральному виразі)
Найменування продукції (код)
План продажу, шт.
Термін зберігання, дн.
Запаси готової продукції, шт.
Виробнича програма, шт.
на початок року
на кінець року
1
2
3
4
5
6
Д1
49
10
3500
1342
46842
Д2
76
15
4000
3123
75123
Д3
75
5
2500
1027
73527

Код виробу (стовп. 1) - згідно з варіантом завдання із табл. А. 1.

План продажу продукції (стовп. 2) згідно табл. А.1 за варіантом. Термін зберігання запасів для деталі Д 1 - 10 днів, для Д 2 - 15 днів, для Д 3 - 5 днів.

Фактичні запаси готової продукції на початок року (стовп. 4) - становлять:

Д 1 - 3500 шт.; Д 2 - 4000 шт.; Д 3 - 2500 шт.

Запаси на кінець року (стовп. 5) розраховуються за формулою

Зк = Ппр • Тз / Кдн,

де Тз - термін зберігання, дн. (стовп. 3);

Ппр - план продажу, шт. (табл. 1.1, стовп. 2);

Кдн - кількість днів у поточному календарному році.

Зд1 = 49000*10/ 365 = 1342 шт.

Зд2 = 76000*15/ 365 = 3123 шт.

Зд3 = 76000*5/ 365 = 1027 шт.

Виробнича програма (табл. 1.1, стовп. 6) розраховується згідно з формулою (див. табл. 1.1, стовп. 2 - стовп. 4 + стовп. 5)

ВП = Ппр - Зп + Зк

ВП д1 = 49000-3500+1342=46842 шт.

ВП д2 = 76000-4000+3123=75123 шт.

ВП д3 = 75000-2500+1027=73527 шт.

2. Розрахунок плану виробництва продукції у квартальному розрізі
Розроблення плану виробництва проводиться у квартальному розрізі:
перший квартал - 20%;
другий - 30%;
третій - 30%;
четвертий - 20%, від річного обсягу виробництва. Результати розрахунку наведені в табл. 2.1.
Таблиця 2.1 - Виробнича програма за кварталами в натуральному виразі
Найменування виробів (код)
Обсяг виробництва за рік, шт.
У тому числі за кварталами
І
ІІ
ІІІ
ІV
1
2
3
4
5
6
Д1
46842
9368
14053
14053
9368
Д2
75123
15024
22537
22537
15025
Д3
73527
14705
22058
22058
14706

Код виробу (стовп. 1) - згідно з варіантом з табл. А. 1.

Обсяг виробництва (виробнича програма) береться в табл. 1.1 (стовп. 6).

Виробнича програма за кварталами розраховується згідно із заданими відсотками.

Д1I = 46842 * 0,2 = 9368 шт. Д1III = 46842 * 0,3 = 14053 шт.

Д1II = 46842 * 0,3 = 14053 шт. Д1IV = 35842 * 0,2 = 9368 шт.

Д2I = 75123 * 0,2 = 15024 шт. Д2III = 75123 * 0,3 = 22537 шт.

Д2II = 75123 * 0,3 = 22537 шт. Д2IV = 75123 * 0,2 = 15025 шт.

Д3I = 73527 * 0,2 = 14705 шт. Д3III = 73527 * 0,3 = 22058 шт.

Д3II = 73527 * 0,3 = 22058 шт. Д3IV = 73527 * 0,2 = 14706 шт.

3. Розрахунок потреби в основних матеріалах
Розрахунок потреби в основних матеріалах здійснюється згідно з табл. 3.1, використовуючи дані щодо технологічного процесу (див. табл. А2) та виробничої програми (див. табл. А3).
Код виробу (стовп. 1) - згідно з варіантом з табл. А 1, найменування матеріалу табл. А1 (стовп. 2).
Програма випуску (стовп. 3) з таблиці 1.1 (стовп. 6). Норма витрат (стовп. 4) за варіантами з табл. А2, стовп 16. Потреба в матеріалах (стовп. 5) розраховується шляхом множення програми випуску (стовп. 3) на норму витрат (стовп. 4) та поділити на 1000.
Ціну матеріалу (стовп. 6) наведено в додатках (табл. А 2, стовп. 15).
Вартість матеріалу необхідно розрахувати множенням потреби в матеріалах (стовп. 5) на ціну матеріалу (стовп. 6).
Норма відходів розраховується за даними табл. А2, відніманням маси заготовки від маси деталі (стовп. 16 - стовп. 17). Величина відходів дорівнює множенню програми випуску (стовп. 3) на норму відходів (стовп. 8). Ціну відходів (стовп. 10) беремо як 10% від ціни матеріалу. Вартість відходів (стовп. 11) дорівнює множенню кількості відходів (стовп. 9) на ціну відходів (стовп. 10) та поділити на 1000.
Вартість матеріалів, за винятком відходів (стовп. 12), знаходимо відніманням від вартості матеріалів вартості відходів (стовп. 7 - стовп. 11). Вартість матеріалів, за винятком відходів на 1 виріб (стовп. 13), знаходимо діленням вартості матеріалів, за винятком відходів на кількість виробів (стовп. 12 / стовп. 3).
Таблиця 3.1 - Розрахунок потреби в основних матеріалах
Найменування виробів (код)
Найменування матеріалу
Програма випуску, грн
Норма витрат, кг/шт.
Потреба в матеріалах, т
Ціна матеріалу, грн/т
Вартість матеріалу, грн
Норма відходів, кг/шт.
Відходи, т
Ціна відходів, грн/т
Вартість відходів, грн
Вартість матеріалів, за винятком відходів, грн
Вартість матеріалів, за винятком відходів на 1 виріб, грн
Д1
Чавун
46842
7,6
355,999
820
291919,18
1,7
79631,4
82
6529,78
285389,4
6,09
Д2
Сталь вуглецева
75123
13,5
1014,161
980
993877,78
2,4
180295,2
98
17668,93
976208,85
12,99
Д3
Сталь легована
73527
2,5
183,818
790
145216,22
0,7
51468,9
79
4066,04
141150,18
1,92
Разом:
195492
23,6
1553,978
2590
1431013,1
4,8
311395,5
259
28264,75
1402748,4
21

Потреби в материалах (стовп. 5)
Д1
= 46842 * 7,6 / 1000 = 355,999 т.
Д2 = 75123 * 13,5 / 1000 = 1014,161 т.
Д3 = 73527 * 2,5 / 1000 = 183,818 т.
Вартість матеріалу (стовп. 7)
Д1 = 355,999 * 820 = 291919,18 грн.
Д2 = 1014,161 * 980 = 993877,78 грн.
Д3 = 183,818 * 790 = 145216,22 грн.
Норма відходу (стовп. 8)
Д1 =7,6 - 5,9 = 1,7 кг.
Д2 = 13,5 - 11,1=2,4 кг.
Д3 = 2,5-1,8=0,7 кг.
Величина відходів (стовп. 9)
Д1 = 46842*1,7=79631,4 т
Д2 = 75123*2,4 = 180295,2 т
Д3 = 73527*0,7=51468,9 т
Ціна відходів (стовп. 10)
Д1 =820*0,1=82 грн/т
Д2 =980*0,1=98 грн/т
Д3 =790*0,1=79 грн/т
Вартість відходів (стовп. 11)
Д1 =79631,4*82/1000=6529,78 грн.
Д2 =180295,2*98/1000=17668,93 грн.
Д3 =51468,9*79/1000=4066,04 грн.
Вартість матеріалу, за винятком відходів (стовп. 12)
Д1 =291919,18-6529,78=285389,4 грн.
Д2 =993877,78-17668,93=976208,85 грн.
Д3 =145216,22-4066,04=141150,18 грн.
Вартість матеріалу, за винятком відходів на 1 виріб (стовп. 13)
Д1 =285389,4/46842=6,09 грн.
Д2 =976208,85/75123=12,99 грн.
Д3 =141150,18/73527=1,92 грн.
4. Розрахунок трудомісткості виробничої програми та нормованої заробітної плати
Трудомісткість виробничої програми розраховується згідно з табл. 4.1.
Таблиця 4.1 - Трудомісткість виробничої програми по підприємству на 2010 рік
(код)
Найменування виробів
Виробнича програма, шт.
Норма часу на одиницю, нормо-год.
Трудомісткість виробничої програми, нормо-год.
Д1
Токарна

46842
5,6
44890,25
Револьверна

12,8
Протяжна

13,7
Фрезерувальна

9,2
Шліфувальна

16,2
Д2
Токарна

75123
15,1
71366,85
Свердлувальна
20,9
Протяжна
21,0
Д3
Токарна перша
73527
8,3
56248,19
Токарна друга
5,9
Фрезерувальна

12,1
Свердлувальна
9,3
Шліфувальна
10,3
Разом 172505,29

Найменування виробів (код) береться з додатка (табл. А.1), виробнича програма - з табл. 1.1 (стовп. 6).

Норма часу на одиницю продукції (стовп. 3) визначається як сума норм часу виконання всіх операцій по обробці деталі з табл. А.2 за варіантами та ділиться на 60.

Д1 = 5,6+12,8+13,7+9,2+16,2=57,5

57,5/60=0,96 нормо-год.

Д2= 15,1+20,9+21,0=57

57/60=0,95 нормо-год.

Д3= 8,3+5,9+12,1+9,3+10,3= 45,9

45,9/60=0,77 нормо-год.

Трудомісткість виробничої програми (стовп. 4) розраховується множенням виробничої програми (стовп. 2) на норму часу на одиницю продукції (стовп. 3).

Д1= 0,96*46842=44890,25

Д2= 0,95*75123=71366,85

Д3= 0,77*73527=56248019

5. Розрахунок балансу робочого часу

Розрахунок балансу робочого часу проводимо згідно з табл. 5.1.

Кількість робочих днів розраховується згідно з календарем на поточний рік. Неявки на роботу визначається як сума всіх неявок за даними табл. 5.1, (рядок 2). Кількість явок на роботу розраховується відніманням від кількості робочих днів загальної суми неявок, тобто рядок 1 - рядок 2. Дійсний фонд робочого часу визначаємо шляхом множення кількості явок на роботу (рядок 3) на середню тривалість робочої зміни (рядок 4).
собівартість виробничий програма плановий
Таблиця 5.1 - Розрахунок балансу робочого часу одного робітника
Найменування показника
Величина показника
1 Кількість робочих днів, дн.
255
2 Неявки на роботу, всього дн.
35,2
У тому числі:
§ основні та додаткові відпустки
§ через хворобу
§ навчання
§ виконання громадських та державних обов'язків
23,1
4
1,1
7
3 Кількість явок на роботу (п. 1 - п. 2), дн.
219,8
4 Середня тривалість робочої зміни, год.
7,5
5 Дійсний фонд робочого часу (п. 3 • п. 4), год.
1648,5
Неявки на роботу: 23,1+4+1,1+7=35,2 дн.
Кількість явок на роботу: 255-35,2=219,8 дн.
Дійсний фонд робочого часу: 219,8*7,5=1648,5 год.
6. Розрахунок чисельності основних та допоміжних робітників
Чисельність основних робітників визначається за формулою
Чосн = Твп / (Фд Квн),
де Твп - трудомісткість виробничої програми, тис. н-год., береться з табл. (стовп. 4);
Фд - дійсний фонд робочого часу, див. табл. 5.1 (рядок 5);
Квн - коефіцієнт виконання норм часу, який береться у межах від 1,1 до 1,2.
Чосн = 172505,29/(1648,5*1,1)=95 чол.
6.2 Чисельність допоміжних робітників визначається як 50% від чисельності основних робітників. Чисельність основних робітників береться згідно з п. 6.1.
Чдоп. = 95*0,5=48 чол
7. Розрахунок планового фонду нормованої заробітної плати основних робітників
Розрахунок планового фонду нормованої заробітної плати основних робітників проводимо згідно з табл. 7.1.
Найменування деталі (стовп. 1), найменування операцій (стовп. 2), норма часу на операцію (стовп. 3) береться згідно з варіантом з табл. А.2. Виробничу програму (стовп. 7) береться з табл. 1.1 (стовп. 6). Розряд роботи (стовп. 4) та година тарифна ставка (стовп. 5) береться з табл. А.3. Відрядна розцінка на деталь розраховується множенням норми часу на операцію (стовп. 3) та годинної тарифної ставки згідно з розрядом роботи (стовп. 5) та поділиться на 60.
Шестерня Токарна 5,6*3,33/60=0,31 грн.
Циліндрична: Револьверна 12,8*3,33/60=0,71 грн.
Протяжна 13,7*3,37/60=0,77 грн.
Фрезерувальна 9,2*3,37/60=0,52 грн.
Шліфувальна 16,2*4,44/60=1,20 грн.
Шків: Токарна 15,1*3,33/60=0,84 грн.
Свердлувальна 20,9*3,37/60=1,17 грн.
Протяжна 21,0*4,44/60=1,55 грн.
Вал: Токарна перша 8,3*3,33/60=0,46 грн.
Токарна друга 5,9*3,33/60=0,33 грн.
Фрезерувальна 12,1*3,37/60=0,68 грн.
Свердлувальна 9,3*3,37/60=0,52 грн.
Шліфувальна 10,3*4,44/60=0,76 грн.
Нормовану заробітну плату розраховуємо множенням відрядної розцінки на деталь (стовп. 6) та на її виробничу програму (стовп. 7).
Шестерня Токарна 0,31*46842=14521,02 грн.
Циліндрична: Револьверна 0,71*46842=33257,82 грн.
Протяжна 0,77*46842=36068,34 грн.
Фрезерувальна 0,52*46842=24357,84 грн.
Шліфувальна 1,20*46842=56210,4 грн.
Шків: Токарна 0,84*75123=63103,32 грн.
Свердлувальна 1,17*75123=87893,91 грн.
Протяжна 1,55*75123=116440,65 грн.
Вал: Токарна перша 0,46*73527=33822,42 грн.
Токарна друга 0,33*73527=24263,91 грн.
Фрезерувальна 0,68*73527=49998,36 грн.
Свердлувальна 0,52*73527=38234,04 грн.
Шліфувальна 0,76*73527=55880,52 грн.
Таблиця 7.1 - Розрахунок планового фонду нормованої заробітної плати основних робітників
Найменування деталі
Найменування операції
Норма часу на операцію, хв.
Розряд роботи
Годинна тарифна ставка, грн/год
Відрядна розцінка на деталь, грн
Виробнича програма, тис. шт.
Нормована заробітна плата, грн
Шестерня
циліндрична
Токарна
5,6
4
3,33
0,31
46842
14521,02

Револьверна
12,8
4
3,33
0,71
33257,82

Протяжна
13,7
5
3,37
0,77
36068,34

Фрезерувальна
9,2
5
3,37
0,52
24357,84

Шліфувальна
16,2
6
4,44
1,20
56210,4
Разом:
57,5
3,51
164415,42

Шків
Токарна
15,1
4
3,33
0,84
75123
63103,32

Свердлувальна
20,9
5
3,37
1,17
87893,91

Протяжна
21,0
6
4,44
1,55
116440,65
Разом:
57
3,56
267437,88

Вал
Токарна перша
8,3
4
3,33
0,46
73527
33822,42

Токарна друга
5,9
4
3,33
0,33
24263,91

Фрезерувальна
12,1
5
3,37
0,68
49998,36

Свердлувальна
9,3
5
3,37
0,52
38234,04

Шліфувальна
10,3
6
4,44
0,76
55880,52
Разом:
45,9
2,75

202199,25
Всього 634052,55

8. Розрахунок фонду заробітної плати основних робітників
Розрахунок фонду заробітної плати (ФЗП) основних робітників проводимо згідно з табл. 8.1.
Нормована заробітна плата (рядок 1) береться згідно з табл. 7.1 (стовп. 8). Премія (рядок 2) визначається як 30% від нормованої заробітної плати. Доплати до годинного фонду заробітної плати становлять 15% від нормованої заробітної плати. Годинний ФЗП (рядок 5) розраховується як сума нормованої заробітної плати із премією (рядок 3) та доплат до годинного ФЗП (рядок 4). Доплати до денного ФЗП становлять 0,5% від годинного ФЗП. Денний ФЗП розраховується як сума годинного ФЗП (рядок 5) та доплат до денного ФЗП (рядок 6). Доплати до річного ФЗП (рядок 8) становлять 3% від денного ФЗП. Річний ФЗП (рядок 9) розраховується як сума денного ФЗП (рядок 7) та доплат до річного ФЗП (рядок 8).
Середньомісячна заробітна плата (рядок 10) розраховується шляхом ділення річного ФЗП (рядок 9) на чисельність основних робітників (див. пункт 6, стор. 8) поділити на 12 місяців.
Таблиця 8.1 - Розрахунок фонду заробітної плати основних робітників


Найменування елементів фонду оплати праці
Сума, грн
1 Нормована заробітна плата (по тарифу)
634052,55
2 Премія (30%)
190215,77
3 Нормована заробітна плата з премією
824268,31
4Доплати до годинного ФЗП (15%)
95107,882
5 Годинний ФЗП
919376,19
6 Доплати до денного ФЗП (0,5%)
4596,8809
7 Денний ФЗП
923973,07
8 Доплати до річного ФЗП (3,0%)
27719,192
9 Річний ФЗП
951692,26
10 Середньомісячна заробітна плата

Перейти к полному тексту работы



Смотреть похожие работы


* Примечание. Уникальность работы указана на дату публикации, текущее значение может отличаться от указанного.