На бирже курсовых и дипломных проектов можно найти образцы готовых работ или получить помощь в написании уникальных курсовых работ, дипломов, лабораторных работ, контрольных работ, диссертаций, рефератов. Так же вы мажете самостоятельно повысить уникальность своей работы для прохождения проверки на плагиат всего за несколько минут.

ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ 

 

Здравствуйте гость!

 

Логин:

Пароль:

 

Запомнить

 

 

Забыли пароль? Регистрация

Повышение уникальности

Предлагаем нашим посетителям воспользоваться бесплатным программным обеспечением «StudentHelp», которое позволит вам всего за несколько минут, выполнить повышение уникальности любого файла в формате MS Word. После такого повышения уникальности, ваша работа легко пройдете проверку в системах антиплагиат вуз, antiplagiat.ru, etxt.ru или advego.ru. Программа «StudentHelp» работает по уникальной технологии и при повышении уникальности не вставляет в текст скрытых символов, и даже если препод скопирует текст в блокнот – не увидит ни каких отличий от текста в Word файле.

Результат поиска


Наименование:


Лекции Багатограннсть творв вана Франка Ой ти, двчино, з горха зерня, Чого являєшся мен у сн?, Декадент, Розвивайся ти, високий дубе, Червона калина, чого в луз гнешся?. Аналз свтоглядних позицй та нтимної лрики Великого Каменяра.

Информация:

Тип работы: Лекции. Предмет: Педагогика. Добавлен: 26.09.2014. Сдан: 2011. Страниц: 2. Уникальность по antiplagiat.ru: --.

Описание (план):


ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 11
Група:
19, 13, 14
Спеціальність
ЗВ, ВБДК
Тема заняття:
Поетична творчість І.Франка -- найвище досягнення української поезії II половини XIX ст. Поезії. „Ой ти, дівчино, з горіха зерня”, „Чого являєшся мені у сні?”, „Декадент”, „Розвивайся ти, високий дубе”.
Мета заняття:
Навчальна -
Розкрити багатогранність діяльності Великого Каменяра; знати основні його твори та його роль у розвитку української літератури
Виховна -
Виховувати патріотичні почуття
Розвиваюча -
Розвивати уміння логічно мислити
Вид заняття:
лекція
Вид лекції:
вступна лекція
Форма проведення заняття:
Лекція з елементами бесіди
Міжпредметні зв'язки:
Забезпечуючі
Українська література
Забезпечувані
Теорія літератури, історія України
Методичне забезпечення:
опорні конспекти, реферати
Література:
Обов'язкова:

1. Франко І. Зібрання творів у 50-ти т. - Т. 16. - С. 7.

2. Франко З. Передмова// Франко І. Мозаїка. Із творів, що не ввійшли до Зібрання творів у 50 томах. - Львів, 2001. - С. 4.

3. Франко І. Твори в 20-ти т. - Т. 1. - С. 17.

4. Франко І. Статті і матеріали. - Зб. 5. - Львів, 1956. - С. 126.

5. Іван Франко. Документи і матеріали 1856 - 1965. - К., 1966. - С. 149.

6. Іван Франко у спогадах сучасників. - Львів. - 1956. - С. 394.

7. Франко І. Публіцистика. - К., 1963. - С. 112.

8. Ільницький М. “Все, що мав у житті…” (Повість Івана Франка “Перехресні стежки в світлі авторської особистості) // Ільницький М. У вимірах часу. - К., 1988. - С. 270.
Додаткова:

1. Іван Франко. Документи і матеріали. - С. 190.

2. Басс. І., Каспрук А. Іван Франко. Життєвий і творчий шлях. - С. 318 - 319.

3. Франко І. Поет зради // Франко І. Мозаїка. - С. 213.
Технічні засоби навчання
комп'ютер
ХІД ЗАНЯТТЯ
франко творчість інтимна лірика
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентів
1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття
Поетична творчість І. Франка. Аналізувати вірші «Чого являєшся мені у сні?..», «Червона калина, чого в лузі гнешся?», «Декадент»; поглибити знання про інтимну лірику.
3. Мотивація навчання. Вказується значущість теми у майбутньому житті
4. Актуалізація опорних знань
фронтальне опитування
Пригадуємо теорію літератури
Цикл (грец. kyklos -- коло, колесо) -- декілька художніх творів, об'єднаних жанром, темою, головними героями, єдністю авторського задуму, в поезії -- настроєм, єдиним мотивом, заголовком.
Громадянська (політична) лірика -- поетичні твори, присвячені актуальним проблемам суспільного життя. Провідні мотиви політичної лірики -- свобода особи, народу і державної незалежності, захист прав людини, викриття антигуманного суспільства, заклики до боротьби.
- Які вірші зараховуєте до політичної лірики поета?
- Назвіть Франкові гімни.
1. Який внесок здійснив Франко у розвиток української та європейської лірики?
2. Яке значення мала збірка «З вершин та низин»?
3. Зіставте художні світи Маркіяна Шашкевича і Пантелеймона Куліша з поезією Франка. Що їх об'єднує? Що нового вніс у проблематику, образну й жанрову систему Франко? У чому полягає новаторство версифікації поета?
4. Покажіть жанрове розмаїття поезій Франка.
5. З'ясуйте значення алегорії в творах митця.
Поміркуйте.
1. Яке враження справляє на вас політична лірика Франка?
2. Як розв'язується проблема особистого і громадянського начал у його творах?
3. До якого жанрового різновиду лірики слід віднести вірш «Гімн»?
4. Чи погоджуєтесь ви з думкою Дмитра Павличка, що «Каменярі» -- «оптимістична трагедія»? Аргументуйте своє твердження.
5. Що нового вніс поет у зображення ліричного героя?
6. За допомогою яких художніх засобів моделюється картина змагань і поступу борців за волю?
5. Коментар відповідей та робіт студентів
6. Практична робота з поезіями: визначення теми, ідеї, віршового розміру.
Аналіз поезій
Досліджуючи творчість Тараса Шевченка, Іван Франко завважував, що Шевченкова поезія справила на сучасників надзвичайне враження, - настільки сильне, що протягом кількох десятиліть вони не мислили собі віршувальництво інакше, ніж в освяченій “Кобзарем” традиції. Пошевченківське епігонство посутньо гальмувало розвій української літератури, і його намагався долати ще шанований Франком Пантелеймон Куліш у своїй збірці “Хутірна поезія” - утім, не вельми переконливо.
Дармо плем'я епігонів,
Плем'я карлів змагається
Визвать з кобзи давню пісню,
Визвать давні звуки з струн!
Струни пальці їм кровавлять, -
Та кров з пальця - то не пісня, -
писав ув одному зі своїх віршів І. Франко, чия творчість закономірно так само починалася з наслідувань.
Захоплює енерґетичний позитив громадянської лірики Івана Франка. Це найперше помітно в контексті знаменитого циклу “Веснянки”, де весняне пробудження природи напрочуд органічно суголосне духовному пробудженню людини:
Мов у дівчини, що з сну будиться,
В груді радісно б'єсь здоровая
Молодая кров,
Так і грудь землі диха-двигаєсь
Силою дивною, оживущою.
Натомість наступна поетова книжка - лірична драма “Зів'яле листя” - є осмисленням іншого ракурсу цієї ж проблеми: особисте як громадське. Попри те, що тут майже ідеально передається психологія закоханого, а головна увага поета зосереджена на філіґранному “виточуванні” художньої деталі, пильний читач не може не помітити, наскільки важливо для поета, аби “поплив із народним до спілки мій спів”. Маються на увазі, звісно, не лише фольклорні ремінісценції та стилізації, настільки мистецьки вивершені в “Зів'ялому листі”, що чимало віршів звідси згодом стали не просто популярними, а справді народними піснями. Ідеться й не про містифікаційну передмову до книжки, жорстко відтак розкритиковану Лесею Українкою, де поет “приписує” ці твори до вигаданого “щоденника самогубці”, нібито вибачаючись перед своїм громадськи активним читачем за любовні візії, приватні рефлексії, поза якими майже не простежується флеру “суспільної значущості”.
Насправді ж річ навіть не в тому, що, як сам же Франко й писав, “се є штука, я не пхаю тут ідей”. “Зів'ялим листям” поет чи не найпосутніше явив читачеві провідну ідею своєї творчості й своєї діяльності загалом: бути не “каменярем”, “вічним революцйонером” і ніким іншим, як лиш “цілим чоловіком” - справдешньою особистістю, яка достоту виявляється і в громадському, і в особистому. Відтак сама собою напрошується “крамольна” думка про те, що героя “Зів'ялого листя” найбільше мучить навіть не стільки саме нещасливе кохання, як усвідомлення того, що через нещасливість у коханні він втрачає оцю апотеотичну цілісність особистості:
Якби я не дурень, що лиш в думах кис и т.д.................


Перейти к полному тексту работы



Смотреть похожие работы


* Примечание. Уникальность работы указана на дату публикации, текущее значение может отличаться от указанного.