На бирже курсовых и дипломных проектов можно найти образцы готовых работ или получить помощь в написании уникальных курсовых работ, дипломов, лабораторных работ, контрольных работ, диссертаций, рефератов. Так же вы мажете самостоятельно повысить уникальность своей работы для прохождения проверки на плагиат всего за несколько минут.

ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ 

 

Здравствуйте гость!

 

Логин:

Пароль:

 

Запомнить

 

 

Забыли пароль? Регистрация

Повышение уникальности

Предлагаем нашим посетителям воспользоваться бесплатным программным обеспечением «StudentHelp», которое позволит вам всего за несколько минут, выполнить повышение уникальности любого файла в формате MS Word. После такого повышения уникальности, ваша работа легко пройдете проверку в системах антиплагиат вуз, antiplagiat.ru, etxt.ru или advego.ru. Программа «StudentHelp» работает по уникальной технологии и при повышении уникальности не вставляет в текст скрытых символов, и даже если препод скопирует текст в блокнот – не увидит ни каких отличий от текста в Word файле.

Результат поиска


Наименование:


методичка Конспект уроку з фзики у 7 клас. Мета уроку: сформувати в учнв поняття про фзичн властивост речовин у рзних агрегатних станах, використовуючи основн положення молекулярно-кнетичної теорї. Вивчення нового матералу на основ опорних знань учнв.

Информация:

Тип работы: методичка. Предмет: Педагогика. Добавлен: 20.05.2008. Сдан: 2008. Страниц: 2. Уникальность по antiplagiat.ru: --.

Описание (план):


Урок фізики в 7 класі.

Тема уроку: Пояснення різних станів речовини з погляду атомно-молекулярного вчення.
Мета уроку: Сформувати в учнів поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: комп'ютери, навчальна програма „Фізика, 7 клас”.
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
Тема нашого уроку: Пояснення різних станів речовини з погляду атомно-молекулярного вчення.
Сьогодні ми повинні з'ясувати поняття про фізичні властивості речовин у різних агрегатних станах, використовуючи основні положення молекулярно-кінетичної теорії.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Але спочатку давайте пригадаємо матеріал попереднього уроку. Нагадую, на минулому уроці ми вивчили тему „Рух і взаємодія атомів та молекул”.
(Фронтальне опитування учнів)
Поміркуйте і дайте відповіді на такі запитання.
Запитання:
1. Чим відрізняється рух молекул льоду від руху молекул водяної пари?
2. Газ легко стиснути, а рідину практично стиснути неможливо. Чи пов'язана ця відмінність із відмінністю у властивостях молекул газу та рідини?
3. Між молекулами існують сили притягання. Чому ж дві половинки зламаної ручки не з'єднується, якщо їх щільно прикласти одна до одної?
4. Чому злипаються щільно притиснуті один до одного шматочки пластиліну?
5. Вода вкриває чисту поверхню скла суцільною плівкою, а на жирній поверхні збирається в окремі краплинки. Що можна сказати про притягання молекул води і скла, молекул води і жиру?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
В природі існують три агрегатні стани речовини: твердий, рідкий та газоподібний. Відповідно усі тіла, що існують довкола нас, поділяють на тверді тіла, рідини та гази.
(Учні працюють за комп'ютерами з навчальною програмою „Фізика, 7 клас” та ознайомлюються із теоретичними відомостями про агрегатні стани речовини. Див. мал.1)
(В ході спільних міркувань учителя та учнів розглядаються їхні властивості та робляться такі висновки)
Властивості газів:
Не зберігають ні форми, ні об'єму, легко стискуються.
Характер молекулярного руху - безладний, хаотичний рух.
Властивості рідин:
Зберігають об'єм, але не зберігають форми.
Основна властивість - плинність.
Характер молекулярного руху - коливання атомів та молекул відносно положення рівноваги та їх перескакування в інші позиції.
Властивості твердих тіл:
Зберігають надану їм форму, об'єм.
Характер молекулярного руху - коливання атомів та молекул відносно положення рівноваги.

Мал.1

Розглянемо процеси, пов'язані із переходом речовини із одного агрегатного стану в інший:
1. Випаровування - процес перетворення рідини на пару. Воно відбувається за будь-якої температури.
(Запитання до учнів)
Поміркуйте: Відомо, що влітку, рідина надворі випаровується. Чи відбувається процес випаровування рідини взимку?
(Якщо учні не дійшли до правильного висновку, то вчителем наводяться приклади)
Наприклад, взимку білизна, хоч і довго, але поступово висихає; замерзлі калюжі поступово зникають. Отже, відбувається процес випаровування, інтенсивність якого залежить від температури: чим вища температура, тим швидше випаровується рідина.
2. Плавлення - процес перетворення твердого кристалічного тіла на рідину.
3. Кристалізація - процес перетворення рідини на тверде кристалічне тіло.
Численні приклади переходу речовини із одного агрегатного стану в інший, переконують нас у тому, що тверді тіла, рідини і гази - це не особливі речовини, яким властиві цілком певні ознаки, а стани, в яких може перебувати кожна речовина за певних фізичних умов.
Мотивація. Тоді постає запитання: „Чим пояснити можливість перебування речовини у трьох агрегатних станах?”
(Учні за допомогою програми проводять інтерактивний дослід агрегатної структури станів води. Див мал.2, мал.3, мал.4)

Мал. 2 Мал.3

Мал.4
(Розповідь учителя з елементами бесіди)
Очевидно, що в твердому стані речовина пе-ребуває тоді, коли атоми і молекули взаємодіють настільки сильно, що знаходяться у чітко фіксо-ваних положеннях. Вони практично не переміщуються, а лише хаотично коливаються віднос-но своїх стабільних положень. Треба докласти певних зусиль, щоб тіло змінило и т.д.................


Перейти к полному тексту работы



Смотреть похожие работы


* Примечание. Уникальность работы указана на дату публикации, текущее значение может отличаться от указанного.