, , , , , . .

 

 

!

 

:

:

 

 

 

?

StudentHelp, , MS Word. , , antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru. StudentHelp , Word .


:


:

: . : 11.05.2012. : 2011. : 12. antiplagiat.ru: < 30%

():



Π
ɠ ɠ - һ
()


-








:
:













:
4 , .434 ..


: ..



- 2011


    1. 充..3
    2. ...3
    3. 酅...4
    4.
    4.1. ⅅ....5
    4.2. , , ꅅ.6
    4.3.
    .6
    4.4. , ..7
    5. .10
    6. 14
    7. - 15
    8. ..16
    9. -I.
    ..17
    10 򅅅..19
    11. 酅.20
    24








.



. 帠, , , .
2761-84 -. , , . 800 3/ .
Ѡ , , 1,5 ., , .
.
, , .















    .
    4.4 2.04.02-84* , , -I .
    .12 2.04.02-84*, -, , . , .. , 6 . :
    (, );
    ;
    .
    50 . , , , , .




















    .

    , .   6.6. 2.04.02-84*, , 4% , , :

    ,3/, 堠 (1)

    -
    ,3/

    , 3/ (2)
    , 3/
    2 : , , (), 1
    ( , ).   2 .
:
(3)

=0,482 3/
:
(4)

=0,963 3/
k- , , ;
n- .
.5 [1] I k=1,0


4.2. , , .
, .
.
:
(5)
- 1 ;
- .
(6)

- =5 ;
- =1 ;
- . , .
0,4 /, 0,1 /, . 5.94 [1].
(7)
[2] 2000 x 2500 4,16 2, 585 .
.
4.3. .
[1] , .. , 0,5, - 0,2. 0,92, 0,9 .
:
(8)
- ;
- ;
,


. 1.

4.4. , .
.
, , .
.14.1. [1] ( ) 0, .. ( 0,5) .

.4.1. .

107.04-91 d=800 V=0,954/.
, , , , , , .
, . Ѡ 1,0, 0,8-1,5. , , .
:
, , - ..
(9)

u- , u=0,07v
.. ,
.
( ) .
/ D=800,V=1,896 /,
:
h = h + h +h ,젠 (10)
h = i l, 젠 (11)
h=, (12)

- 1 = 0,25;
- 450 2 = 0,9;
- 3 = 0,1;
- 4 = 0,1;
- 5 = 1.
? = 2,35,
h = 0,001328 50=0,0664 , 젠
h=,
:
h = 0,0664 + 0,109 +0,03=0,21
:

? h = i L , (13)
? h = 0,005113 50 = 0,25565 .
h=, (14)
h=,
:

h = 0,25565 + 0,431 + 0,06=0,75, (15)



901-1-7/80 q=963 /, D=7,5 .
. .   :
Z1 = - h, (16)
Z1 = 100 0,21 = 99,79
:

Z2 = - , (17)
Z2 = 95 0,75 = 94,25
, d=7,5. , , , , .
. .
, . 20 .


. 3.
:

Z3 = Z1 - h , (18)
Z3 = 99,79 0,2 = 99,59
:
Z4 = Z2 - hc , (19) Z4 = 94,25 0,2 = 94,05 .
:

(20)

(21)

- =0,35 ,
- =0,1
. d=4-5 , 20?20 . =0,2-0,4 /.
. 1.3. 2 , 1250 , 2000 , 119 .
0,5 :

Z5 = Z2 0,5, (22)
Z5 = 94,25 0,5 = 93,75
:
Z7 = Z5 - H , (23)
Z7 = 93,75 2,0 = 91,25
  , . i =0,05 , 0,2 .
:
Z8 = Z7 + , (24)
Z8 = 91,25 + ,
:
Z6 = Z7 - , (25)
Z6 = 91,25 - ,
0,6 :
Z9 = Z2 -0,6, (26)
Z9 = 94,25-0,6,
1 :
Z10 = +1,0, (27)
Z10 = 100+1,
/ :
Z11 = Z6 -0,2, (28)
Z11 = 91,03-0,2,83
:
= Z10 - Z11, (29)
=101-90,83=10,17,
=10
:
    h = z4 z8, (30)
    h = 94,05 91,44=2,61,


.
-I . 33 , D=800
, 7-10. :
    Dp = 1,5*D, 堠 (31)
    D
    Dp
    Dp = 1,5*0,6=0,9

. 4.
h1 , , .
    h1 ? 2*Dp = 2*0,9 = 1,8젠 (32)
    h1=1,8
    ,
    h2 ? 0,8* Dp = 0,8*0,9 = 0,72
h2 =0,72
h1+ h2= 2,52 ?0,5





6. .

. , -II .
, . . .
. , .
6 , .




















7. -

, :
(34)
G-
m , m =0,119
f - , f=0,44
..................



90% antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru




* . , .