, , , , , . .

 

 

!

 

:

:

 

 

 

?

StudentHelp, , MS Word. , , antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru. StudentHelp , Word .


:


:

: . : 14.05.2012. : 2011. : 6. antiplagiat.ru: < 30%

():















ɠȠ




















...3
1. 򅅅..4
2. 充...5
3. .6
4. 򅅅9
5. 腅.10
6. 11
.12


















. , , . , , .
, , . , ,
, , , . ? , , , , . , ? , .









1. Ҡ ۠ՠ

1.1. 7-10% ( )




1.2 :
= ? V
? - 1 , .
V , .
= 12500 2500 = 31250000 .
1.3. :
= + +
= 140000 + 14000 + 31250000 = 31404000 .










2. ߠՠ  ŠŠ

2.1. :


.䠖 ( 5%)


2.2. :

( 8%)

2.3. :
.. = +
.. = 1562500 + 28320 = 1590820 .









3. Ҡɠ۠

2 8 7.00 15.00 15.00 22.00. 168 . 15%, 13%, 35,8%. 9 16 .
3.1. .  1 8 .  24 .
= 24
-
.
.
= 8 24 = 192
= 192 20 = 3840
. = 192 6 = 1152
= 7 24 2 = 336
.. = 192 2 = 384
3.2. .
= 6300 20 = 126000 .
= 7300 6 = 43800 .
= 8300 2 = 16600 .
.. = 4300 2 = 8600 .
3.3. :
= - 렖 168 -
. = 3840 168 20 = 480
. . = 1152 168 6 = 144
. = 336 168 2 = 0
. .. = 384 168 2 = 48
3.4. :
. = . (/168)
. = 480 (6300/168) = 18000 .
. = 144 (7300/168) = 6264 .
. .. = 48 (4300/168) = 1229 .
3.5.
= ( + ..) 0,15
. = (126000 + 18000) 0,15 = 21600 .
. (43800 + 6264) 0,15 = 7509,6 .
. = 16600 0,15 = 2490 .
. . . = (8600 + 1229) 0,15 = 1474,4 .
3.6. :
+ . . + . = ?
126000 + 18000 + 21600 = 165600 .
43800 + 6264 + 7509,6 = 57573,6 .
16600 + 2490 = 19090 .
. . 8600 + 1229 + 1474,4 = 11303,4 .
3.7. 400 .
400 - . = ?
400 20 = 8000 .
400 6 = 2400 .
400 2 = 800 .
.. 400 = 2 = 800 .
(? ?) 0,13 = ?
(165600 8000) 0,13 = 20488 .
(57573,6 2400) x 0,13 = 7172,6 .
(19090 800) 0,13 = 2377,7 .
. . (11303,4 800) 0,13 = 1365,4 .
3.8. ՠ . 3.6. , 35,8%.
165600 + 57573,6 + 19090 + 11303,4 = 253567 .
253567 35,8% = 90777 .
3.9. :
= ? 8 + ?
= 253567 + 90777 = 344344 .

























4. Ҡ

t = + + .. + .. + .. + +
t 6000 + 32000 + 6700 + 344344 + 1590820 + 436000 + 20660,6 + 31404000 + 16000 = 33856524,6 .
t ;
(, ., );
Ϡ ;
;
..
. = ../100 .. = 344344 6%/100 = 20660,6 .
.. , 6%;
..
.. = (Р) . .. = (562000 17000) 0,8 = 436000 .


= 1/Ҡ . = 1/1,25 =0,8


= 1 2 = 936500 374500 = 562000 .
1 ;
2 .







5. ҠȠҠߠ ɠ

t = V t = 351,1 150000 = 52665000 .
t ;
V ;

= + + + Ϡ = 225,7 + 46,6 + 45,8 + 33 = 351,1 .
;
;
͠
= t/V = 33856524,6/ 150000 = 225,7 .
t
= 0,18 ( + ) = 0,18 (225,7 +33) = 46,6 .
= 0,15 ( + + ) = 0,15 (46,6 + 33 + 225,7)= 45,8 .















6. ߠܠ

6.1.

t ,
, .
6.2.
= (t t)/Pt = (52665000 33856524,6)/33856524,6 = 0,6
t
t
6.3.
=
=
;
t ;

















. .
.
0,6 > 0,16 , > 1. , .


..................



90% antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru




* . , .