, , , , , . .

 

 

!

 

:

:

 

 

 

?

StudentHelp, , MS Word. , , antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru. StudentHelp , Word .


:


""

:

: . : 13.07.2012. : 2011. : 12. antiplagiat.ru: < 30%

():


Ƞ

- , .
() , .



D=d+S*L(1)
, D
d
S
L -

D1=d1+S*L= 30+1,18*4,0=34,72
D2=d2+S*L = 32+1,35*4,0 = 37,4
D3=d3+S*L = 34+ 1,45*4,0 = 39,8


(2)

0,333
0,383
0,433

.
= (3)
b-
lmin
1 = = = 0,321
2 = = = 0,358
3 = = =0,402



= (0,6 ?0,8)d(4)


1 = (0,6 ?0,8)d1= 180?240 젠 1 =225
2 = (0,6 ?0,8)d2 = 192?256 젠 2 =225
3 = (0,6 ?0,8)d3 = 204 ?272 젠 3 =225



1 = /2 +/2 +Р(5)
Ӡ

11(30) = /2 +/2 += 210/2+ 10,5/2+3,4=113,65
11(32) = /2 +/2 +=210/2+ 10,5/2+3,4=113,65
11(34) = /2 +/2 +=210/2+ 10,5/2+3,4=113,65

= 28젠 = 25
= 34젠 = 32
= 41 젠 = 40
.

12 = 11+ +1 + Р(6)

12(30) = 113,65+ 25+1,3 + 3,4=143,35
12(32) = 113,65+ 32+1,6 + 3,4=150,65
12(34) = 113,65+ 40+2 + 3,4=159,05

= 16 젠 = 16

.
13(34) = 159,05+ 16+0,8 + 3,4=179,25



I(30) 25-210-25
I(32) 32-210-32
I(34) 16-40-210-40-16





(7)
203,42
231,9
258,8

.
60 젠 60 젠 60

n= /h(8)

n26= /h = 203,42/60=3
n28= /h = 231,9/60= 3
n30= /h = 258,8/60 = 4



= h *n+*n+P(n+1)(9)

(30) = 60 *3+10,5*3+3,4(3+1)=225,1
(32) = 60 *3+10,5*3+3,4(3+1)=225,1
(34) = 60 *4+10,5*4+3,4(4+1)= 299

, .

21 =/2(10)

21(30) = 225,1/2=112,55
21(32) = 225,1/2=112,55
21(34) = 299/2=149,5

' = 26젠 ' = 25
' = 33젠 ' = 32
' = 20 젠 ' = 19
5 .
22(30) = 112,55+ 25+1,3 + 3.4=142,25
22(32) = 112,55+ 32+1,6 + 3.4=149,55
22(34) = 149,5+ 19+0,9 + 3.4=172,8
' = 26젠 ' = 25
' = 27젠 ' = 25
' = 17젠 ' = 16
5 .
23(26) = 97,6+ 25+1,1 + 3.4=127,1
23(28) = 97,6+ 25+1,1 + 3.4=127,1
23(30) = 129,3+ 16+0,8 + 3.4=149,5

' = 17젠 ' = 16
24(28) = 127,1+ 16+0,8 + 3.4=147,3



II(26) 25-25-60-60-25-25
II(28) 16- 25-25-60-60-25-25-16
I(30) 16-25-60-60-60-25-16



.

= (11)

26 = = =234
28 = = =254
30 = = = 274




(.)

1= /2 +/2 ++ +h(12)

126= 200 /2 +6/2 +3,4+19+0,8=126,2


1= 1*2(13)

126= 126,2*2=252,4


(14)

3,41
l = 3,25


(15)

99
b = 100


11,12,13,14.





hc,

i,
, L, n, , 3 , %
d=26
1 200 108,4 - - - - - - -
2 19 131,6 99 100 3,25 2 0,006175 0,01235 4,4
d=26
3 60 68,1 200 200 4,5 2 0,054 0,108 38,6
4 25 97,6 200 200 4,5 2 0,0225 0,045 16,1
5 25 127,1 92 100 4,5 2 0,01125 0,0225 8
d=28 67,1
1 200 108,4 - - - - - - -
2 22 134,7 123 125 4 2 0,011 0,022 6,9
d=28
3 60 68,1 200 200 4,5 2 0,054 0,108 33,8
4 25 97,6 200 200 4,5 2 0,0225 0,045 14,1
5 25 127,1 95 100 4 2 0,01 0,02 6,3
6 16 147,3 74 75 3,5 2 0,0042 0,0084 2,6
d=30 63,7
1 200 108,4 - - - - - - -
2 25 137,9 148 150 3,75 2 0,014063 0,028125 7,6
3 16 158,1 76 75 2,5 2 0,003 0,006 1,6
d=30
1 60 99,8 200 200 4,5 3 0,054 0,162 43,8
2 25 129,3 160 150 4,5 2 0,016875 0,03375 9,1
3 16 149,5 98 100 3,25 2 0,0052 0,0104 2,8
64,9








.


    d, L, q, 3 N, Q, 3
    30 4 0,28 109000 30400
    32 4 0,32 84000 26600
    34 4 0,37 103000 38000
    296000 95000





.

d, , /
,
19 60 25 25 22 25 16 16
,
100 200 200 100 125 150 75 100
, 3
1346,15 37530 8685 4132,5 1848 6373,1 1323,6 1071,2
1 26 109000 19-200-19 1346,15 11772 4905 2452,5 - - - -
25-25-60-60-25-25
2 28 84000 22-200-22 - 9072 3780 1680 1848 - 705,6 -
16-25-25-60-60-25-25-16
3 30 103000 16-25-200-25-16 - 16686 - - - 6373,1 618 1071,2
16-25-60-60-60-25-16
1346,15 37530 8685 4132,5 1848 6373,1 1323,6 1071,2




.


V = V() + V()(16)

V() , , 3
V() - , , , 3

,

V() = (0.65dz1+0.95h6z2)Lt(17)

d = (d+D)/2- ,
h6 ( ),
z1 z2
L .
t , ( 0,0034)

d(26) = (26+30,5)/2= 28,25= 0,2825
d(28) = (28+32,5)/2= 30,25= 0,3025
d(30) = (30+34,5)/2= 32,25= 0,3225

V()26 = (0.65*0,2825*4+0.95*0,2*7)*4,5*0,0034=0,031 3
V()28 = (0.65*0,3025*4+0.95*0,2*9)*4,5*0,0034=0,038 3
V()30 = (0.65*0,3225*6+0.95*0,2*8)*4,5*0,0034=0,0433

, ,

V() = 2*t *?ai*li*ni (18)
ai ,
li ,
ni
t = 0,0035 .

V()26 = 2*0,0035 *(0,019*3,25*2+0,025*4,5*2)=0,00253
V()28 = 2*0,0035 *(0,022*4*2+0,025*4*2+0,016*3,5*2)=0,00343
V()30 = 2*0,0035 *(0,025*3,75*2+0,016*2,5*2+0,016*3,25*2)=0,00263


16
V 26=(0,031+0,0025)*109000=3651,5 3
V 28=(0,038+0,0034)*84000=3477,63
V 30=(0,043+0,0026)*103000=4696,8 3




.

( , , . ), , ( .. ).
. ( , . ) .
, , , , , , , , .
.
.





d= 26 d= 28 d= 30
3 % 3 % 3 % 3 %
20398,3 67,1 16943,6 63,7 24662 64,9 62003,9 65,3
3827 12,59 3971 14,93 5487,2 14,44 13285,2 14
3651,5 12,01 3477,6 13,07 4696,8 12,36 11825,9 12,4
1824 6 1596 6 2280 6 5700 6
699,2 2,3 611,8 2,3 874 2,3 2185 2,3
30400 100 26600 100 38000 100 95000 100


.

.
I 16 15200
II 37 35150
III 47 44650
100 95000

., %:

(19)

ki
Pi
3,62
10,0
33,2

.
I II III
I 8,1 4 1,8
II 14,4 11,4 7,4
III 31,1 34,5 32,8
53,6 49,9 42

?K=3.62+10+33.2=46.82


.
        1 2 3
        1,4 1,1 0,6
(20)

Gi
0,77




.
, , , , .
, , ..


ɠ.
.

B= D+2e(21)

D (),
e = 5 .
B= 34,5+2*5=44,5 ?50 =500 .
-01.
.
, 젠650
, 410
(),젠55-
, 3,5..9,5
, 젠16
, 10
, -1210
, / 1,6 23,4
򠠠30,0
,
6750
ࠠ2726
ࠠ2810
㠠6190

, 3/

Ai=?i *n*T*Kp*K*qi/(1000*L)(22)
?i , /
n
(480 )
L ,
qi i- , 3
0,93
0,93


, /

?Ni= (23)

N ,
=0,8
𠖠3,4
?h ,
?h=10d Z1*C :
=0,65
?h2=10*Z2
?h= ?h1+ ?h2


=1+ (24)

1 =3,5 /2

=2,0
1
=0,5
= 1,5
hmax

hmax= (25)

UZ 1 =1,75

hmax(26)= =0,2= 200
hmax(28)= = 0,227=227
hmax(30)= = 0,253 =253

26=3,5+ 6,39
28=3,5+ 6,55
30=3,5+ 6,7

?h26 1=10*28,25*4*0,65=734,5
?h28 1=10*30,25*4*0,65=786,5
?h30 1=10*32,25*6*0,65=1257,75

?h 26 2=10*20*7=1400
?h 28 2=10*20*9=1800
?h 30 2=10*20*8=1600

?h26= 734,5+ 1400=2134,5
?h28= 786,5+ 1800=2586,5
?h30=1257,7+ 1600=2857,7


?Ni26= =15 /
?Ni28= =12 /
?Ni30= =11 /

Ai(26)=15*210*480*0,93*0,93*0,28/(1000*4,5)=81,37 3/
Ai(28)=12*210*480*0,93*0,93*0,32/(1000*4,5)=74,39 3/
Ai(30)=11*210*480*0,93*0,93*0,37/(1000*4,5)=78,85 3/






, .
- 1000 3 . .
, 1000 3
1 26 32 320
2 28 28 280
3 30 40 400
100 1000

:

mi= ai/Ai(26)

ai- 3

m26= 320/81,37=3,93
m28= 280/74,39=3,76
m30= 400/78,85=5,07


1000 3
..................



90% antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru




* . , .