, .. , , , . .

 

 

!

 

:

:

 

 

 

?

StudentHelp, , MS Word. , , antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru. StudentHelp , Word .


:


:

: . : 01.12.2012. : 2012. : 36. antiplagiat.ru: < 30%

():


. .







: ..
:
:
..







:
:







2011 .






    ..
    ..
    .
    υ.
    0,38 ….......................

    0,38/0,22 …..........
    ......
    ...........
    10/0,4 0,38/0,22 ….
    , ˅......
    .....


























.

- . , . , , .
, .
, , , , , . .
, . , . .
  .   . . , , .
, .
.
  , , , , ..





1
1.
.
: 30 120 , 5\, ,, 10, 25-30 ., 25 , 40 , 20 , 35-50 , 1500 - 1 .
10 . 0,38 13109-67 .. , 7,5%.
1.1

. , S , S Cos ?. Cos ?. ?P ?P

30 1,32 4,4 0,9 0,9
    ,, 10
1 33,3 32 0,75 0,78 25 25
    25-30 .
1 33,3 12,8 0,75 0,78 25 10
    5/
1 357,1 333,3 0,7 0,75 250 250

1 5 0,5 0,7 0,75
    40
1 6 2 0,85 0,9
    25
1 3 3 0,85 0,9
    35-50
1 10 3 0,85 0,9
    20
1 9,4 8,8 0,85 0,9 8 8
?Um% = 7,5; 0
10








2
    2. .
    max. 1 0,3.
    1 :
    S. = r S1 = 0,3*4,4=1,32

    1 :
= =4,4


    5 蠠
    5 .
    0,58.
    :



    :


60 ( 0,06 ) 1
250 ( 0,25 ) , cos 1.

    - 1:


    2:



    3:


2.1
, 3.1



3


2.1
S
S.
?S
?S.
Xi Yi
I 3,06 10,2 2,2 6,3 1 20 4-
II 3,06 10,2 2,2 6,3 2,5 20 /-/-/
III 3,06 10,2 2,2 6,3 4 20 /-/-/
IV 3,0 6 10,2 2,2 6,3 5,5 20 /-/-/
V 3, 06 10,2 2,2 6,3 7 20 /-/-/
VI 1,85 6,16 1,1 3,7 8,5 20 2-
VII 1,85 6,16 1,1 3,7 10 20 /-/-/
VIII 1,85 6,16 1,1 3,7 11,5 20 /-/-/
IX 1,85 6,16 1,1 3,7 1 35 /-/-/
X 1,85 6,16 1,1 3,7 5 35 /-/-/
2 33,3 32 21,2 20,4 3 55
3 33,3 12,8 21,2 7,5 5 55

4
357,1 333,3 267,75
249,75

8

55
5 5 0,5 3 0,3 1 55
6 6 2 3,6 1,2 7 35
7 3 3 1,8 1,8 3 35
8 10 3 6 1,8 9 35
9 9,4 8,8 5,8 5,3 11 35



















4
3. .






60


    50


    40


    30


    20


    10



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
















5
?-1=? S.* ?/ ? S (3.1) ?-1= ? S.* ?/ ? S (3.2)

? -1 3.1

?-1=? S.* ?/ ? S
=(10,2*1)+(10,2*2,5)+(10,2*4)+(10,2*5,5)+(10,2*7)+(6,16*8,5)+(6,16*10)+(6,16*11,5)+(6,16*1)+(6,16*5)+(2*7)+(3*3)+(3*9)+(8,8*11)/(10,2*5)+(6,16*5)+2+3+3+8,8 =572,56/98,6=5,8
? -1 3.2

?-1= ? S.* ?/ ? S

=(10,2*20)*5+(6,16*20)*3+(6,16*35)*2+(2*35)+(3*35)+(3*35)+(8,8*35)/
(10,2*5)+(6,16*5)+2+3+3+8,8 = 2338,8/98,6=24

? -2 3.1

?-2=
=
=3,7

? -2 3.2

?-3=
=
=55

? -3 3.1
?-3= = =8
? -3 3.2
?-3= = =55
-1,-2,-3:
(3.3)
S-1= Smax+ =10,2+6,3+6,3+6,3+6,3+1,2+1,8+1,8+5,3+2,8=48,3 (40)
(3.4)
S-2= Smax+ =21,2+21,2+3+1=46,4 (40)
(3.5)
S-3= Smax+ =357,1+0,25=357,35 (400)
-1 40 , -2 40 ,-3 400 .



6
3.1
,

, , % , 0,4,













.. ?
40 10 0,4

-0
175 190 880 4,5 3 0,18 1,949
40 10 0,4

-0
175 190 880 4,5 3 0,18 1,949
400 10 0,4 -0
950 1050 5500 4,5 2,1 0,018 0,195






















7
4. 0,38 .
35 , 100%- -7,5% 25%- - +7,5%, : -5% +5%.
. .   , , 100% 25%- .
, . , , , .



1 2 3


100 %


25%


100 %


25%


100 %


25%
10 10
10/0,4


0,38
+7,5 -9,6


+5
-4
-6,4
0 -2,4


+5
-1
0
+7,5 -9,6


+7,5
-4
-6,4
0 -2,4


+7,5
-1
0


+7,5\ -8,1


+5
-4
-5,4
0 -2,025


+5
-1
0


-7,5 +1,6 -5 +4,1 -5 +1,975
4.1

^U100=+7,5+5-4-(-7,5)=-16%

10=16*0,6=9,6%
^U25=0-2,4+5-1+0=+1,6%

8
5. .

-1:
-1

1 2 3 4 5


I/10,2 II/10,2 III/10,2 IV/10,2 V/10,2
-2

1 2 3 4


IX/6,16 7/3 X/6,16 6/2
-3

8/3 9/8,8
1 2 3

4 5
VI/6,16 VII/6,16 VIII/6,16

-2:

-1
5/5 2/33,3


1 2


-2

1


3/33,3
-3:

4/357,1 -1


1

-1 -1:

9
S5-4= S 5=10,2 .
    S4-3=S5-4 +?S4=10,2+6,3=16,5
    S3-2= S4-3 +?S3=16,5+6,3=22,8
    S2-1=S3-2+?S2=22,8+6,3=29,1
    S1-=S2-1+?S1 =29,1+6,3=35,4
5.1 5.1
S.,
,
S.,
?U,%
-1 -1
-1 35,4 0,04 24,78 35 0,9 0,9
2-1 29,1 0,03 20,37 25 0,7 1,6
3-2 22,8 0,03 15,96 25 0,6 2,2
4-3 16,5 0,03 11,55 25 0,42 2,64
5-4 10,2 0,03 7,14 16 0,4 3,04
-2
-IX 11,2 0,03 7,84 16 0,44 0,44
7-IX 7,5 0,05 5,25 16 0,4 0,84
X-7 5,7 0,05 3,99 16 0,3 1,14
6-X 2 0,04 1,4 16 0,07 1,21
-3
-VI 21,7 0,05 15,19 A25 0,9 0,9
8-VI 18 0,03 10,5 A25 0,47 1,37
VII-8 16,2 0,03 11,34 A25 0,43 1,8
VIII-VI 12,5 0,03 8,75 A25 0,33 2,13
9-VIII 8,8 0,03 6,16 A16 0,34 2,47
-2 -1
-5 33,6 0,07 23,52 A35 1,44 1,44
5-2 33,3 0,05 23,31 A35 1 2,44
-2
-3 33,3 0,06 23,31 A35 1,2 1,2
-3 -1
-4 357,1 0,02 249,97 A50 3,4 3,4
-1:
?U= ?U%=
r035= 0,83 r025= 1,28 r016= 0,92 r050=0,576 x0=0,35
1--1 ?U=
?U%
10
6. 0,38/0,22 .
, , 380/220  . : , . : , . 440 220 .
. , , . (, , , ) 14 ; , , , 12 . 25 . . () , , 30...40 , .
380/220   . 6. : 16, 10 2, 25 4. 380/220 16...120, 22 16, 25, 35, 50, 70... 120.
, 1,2, 40 10 60 15 . 1,2, fmax/1,2 . 6, 3,5. 25. .
( ). .
, 102 , ( ), .


11
50% .
. . , 25 (+0).
200, , , ( ).
, , , 100.
, Ѡ.

































12
7. .Ǡ .

0,4 .Ǡ , , .   0,38 .Ǡ .

-1 : :=0,35 /
25 l1=0,16 1
r1=1,28 /
S=40
16 l2=0,17 젠 2
ro2=1,98 /
U % ..=4,5 Z=2,58 젠
25 l3=0,17 젠 3
R3=1,28 /


0,4 7.1:

(7.1)

.Ǡ 7.2:

(7.2)

(7.3)
(7.4)


(7.5) (7.6)

-1










13
-1 7.1

7.1
I(1) I(3) I,
1 0,86 0,4 216,98 1277,1 53,53
2 0,86 0,6 198,27 1277,1 16,9
3 0,86 0,4 216,98 1277,1 32,8

-2.
35 l1=0,12 젠 :=0,35 /
1
S=40r1=0,92 /


U % ..=4,5 Z=2,58 젠 35 l2=0,06
2ro2=0,92 /


-1 -2 , 7.2

7.2
I(1) I(3) I,
1 0,86 0,22 237,1 1277,1 50,9
2 0,86 0,1 252,7 1277,1 50,4

-3. =0,35 /
S=400 50l1=0,02 1

r1=0,64 /

U % ..=4,5 Z=0,318


-1 , 7.3

7.3
I(1) I(3) I,
1 0,106 0,02 198,7 12770,1 541





14
8. .











































-1,-2 -3.


15
8.1 .
-1 -1
1 ?3

-2
2 ?3
-3
3 ?3
(8.1)


U,
I..,

I. ,

. .
-1
..................



90% antiplagiat.ru, etxt.ru advego.ru




* . , .